Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG


+ Nový dotaz

<5x<   <<     <1> || <16>  <17>  <18>  <19>  <20> ||  <259>     >>   >5x>  

20.12.2022 12:02:39
Jméno: Pavel Předmět: chyba lpg
Zdravím Fabia II na LPG po výměně motoru. Nahozeno všechno zpátky. Ale bere mi benzín místo plynu. Víte poradit?
20.12.2022 12:35:56
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: chyba lpg
Dobrý den, zřejmě po výměně motoru není vše zapojeno správně. Doporučuji navštívit plynaře, který jednak zkontroluje zapojení dle schématu, odstraní závadu a zkontroluje plynovou mapu případně ji přizpůsobí dle nového motoru.

19.12.2022 12:56:06
Jméno: Petr Předmět: Přestavba CNG na LPG
Zdravím.
chtěl bych se zeptat na možnost přestavby dodávky Ducato , (která je nyní továrně na CNG(+nouzově benzin)) na LPG propad Butan.
Teoreticky a technicky by to mohlo jít i s využitím části stávající technologie, kdy vstřikovače a rozvodná lišta již na plyn je. akorát s jinými parametry.
A jestli je taková přestavba možná vůbec legislativně.
Děkuji za odpověď Petr.
19.12.2022 13:35:27
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Přestavba CNG na LPG
Dobrý den, přestavbu je možné provést v režimu přestavby jednotlivého vozidla, kdy na příslušném úřadu obce s rozšířenou působností podáte žádost o povolení přestavby a doložíte požadovanou dokumentaci dle §74 zák. č. 56/2001 Sb.. Po přestavbě pak pověřená zkušebna provede kontrolu přestavby, měření emisí a vystaví protokol, po jehož předložení úřad obce s rozšířenou působností vydá „Rozhodnutí o schválení technické způsobilosti přestavby vozidla“ a provede příslušný zápis v technickém průkazu.

17.12.2022 15:18:35
Jméno: Olin Předmět: Dotaz
Jde prosím, předělat na lpg auto SsangYong Korando 2.0 4WD Sapphire 110 kW.
Děkuji za odpověď.
19.12.2022 7:30:45
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Dotaz
Dobrý den, pokud se jedná o MPi motor kód motoru G20, pak přestavba na pohon LPG je možná.

15.12.2022 16:47:15
Jméno: Jan mareš Předmět: Lambda sonda
Chtěl bych se zeptat mám problém s felicií 1.3mpi. Pokud auto stojí po zhasnutí motoru déle jak 10hodin nastartovat jde celkem normálně. Ale pokud stojí déle je problém nastartovat na benzín čím déle stojí tím hůř jde nastartovat. Může to způsobovat lambda sonda? Teplé starty jsou bez problémů. Můzete mne poradit někdo děkuji
16.12.2022 7:31:36
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Lambda sonda
Dobrý den, příčinou špatných studených startů může být nesprávné složení palivové směsi. To bývá způsobeno např. nesprávným nastavením plynové mapy nebo závadou v plynových vstřikovačích vlivem jejich opotřebení nebo závadou v reduktoru. Navštivte proto svého plynaře, který provede diagnostiku LPG systému a závadu odstraní.

13.12.2022 20:09:44
Jméno: Jiří Předmět: Přepínač LPG bliká červené a pípá
Dobrý den, mám problém s přepnutím na LPG. Mám systém od Elpigaz.. Za normální jízdy se mi z ničeho nic přeplo z LPG na benzin a začalo mi pipat tlačítko přepínače a blikat červeně, jako když je prázdná nádrž.(nádrž je plna ). Po vypnutí motoru za klidu se pípaní zase objeví po 10 sekundách. Ještě než začne pipat, slyším u nádrže sepnout relé a poté znovu rozepnout . Nevíte, v čem by mohl být problém? Děkuji.
14.12.2022 7:50:22
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Přepínač LPG bliká červené a pípá
Dobrý den, tímto způsobem Vám LPG systém signalizuje závadu. Pro zjištění závady je třeba LPG systém připojit k diagnostickému programu a zkontrolovat paměť závad. Může se jednat např. o závadu čidla snímání tlaku plynu. Navštivte proto svého plynaře.

11.12.2022 14:46:30
Jméno: Jan Olejník Předmět: VW CADDY 2.0 ecofuel
Dobrý den, mám VW Caddy 2,0 ecofuel, ve kterém mám po demontáži CNG namontován LPG pohon.
Chci se optat jestli tvoří při jízdě na LPG část paliva benzín, jestli ne, tak proč se stává pravidlem, že pří menším množství benzinu v nádrží mi motor za jízdy občas chcípne, při plné se to nikdy nestane.
Benzínová nádrž je 14 litrů a tankuji cca po 1500 km
Děkuji Olejník
12.12.2022 7:38:41
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: VW CADDY 2.0 ecofuel
Dobrý den, pro správnou odpověď by bylo nutné připojit LPG systém k diagnostickému programu, kde je možné vidět mimo jiné i jeho nastavení. LPG systém vždy startuje na benzín a po dosažení nastavené provozní teploty reduktoru přepne automaticky na LPG. Doba přepnutí závisí na tom, jaká je nastavená teplota přepnutí, na okolní teplotě a na tom, jak funguje chladící soustava, do které je reduktor (výparník) zapojen. Většina LPG řídících jednotek je vybavena funkcí přístřiku benzínu. Pokud je tato funkce zapnutá, pak i při jízdě na LPG se spotřebovává benzín dle nastavených hodnot.

9.12.2022 15:07:32
Jméno: Zbynek Předmět: Automatické vs. manuální zapnutí LPG
Dobrý den,
o víkendu se mi za pomoci dětí absolutně vybila baterie v autě. Po jejím opětovném nabití a zamontování do auta začal plyn pracovat tak, že po nastartování běží auto na benzín a musím na vnitřním ovládání plyn manuálně zapnout a pak se teprve přepne. Před vybitím baterie se plyn aktivoval po nastartování vozu a po dosažení potřebné teploty se sám sepnul. To fungovalo všechno dobře. Po kontrole v servise si nevědí rady, nikdy to neviděli. Je někde v nastavení řídící jednotky možnost toto upravit, aby se opět plyn aktivoval hned po nastartování vozu a přepnul se automaticky? Děkuji za odpověď.
12.12.2022 7:24:31
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Automatické vs. manuální zapnutí LPG
Dobrý den, vybitím baterie došlo zřejmě k resetu plynové řídící jednotky. Navštivte proto svého plynaře, který připojením k diagnostickému programu zjistí, zda tomu opravdu tak je, případně zjistí závadu. Pokud došlo k resetu LPG řídící jednotky, provede autokalibraci a znovu nastavení LPG systému.

4.12.2022 22:41:20
Jméno: Karel Předmět: výkon reduktoru
Zdravím vás. Dne 18.11.2022 jsem psal příspěvek o znatelně menším výkonu na LPG.
K plynařovi jsem ještě neměl čas zajet.
Mám ale nový poznatek. Před plynové vstřikovače jsem vkomponoval manometr (rozsah 0-1,6 bar kalibrace 1%) takže celkem přesný.
Na volnoběh to drží 0,15 až 0,2 bar. Při přidání plynu cca 3000ot. ihned ukazuje 1,4 bar. ale vzápětí hned padá na 0,4 a dále postupně padá až k 0,1 bar.
Po vypnutí motoru ručička vystoupá na 1,4 bar.
V LPG nádrži je cca 3/4.
Mě osobně takové tlakové výkyvy připadají dost divné.
Mohl by za nízkým výkonem být právě ten nízký tlak ?
Vstřikovače mají sice proměnou dobu otevření podle snímače MAP, ale při tak nízkém tlaku se snad ani nestihnou zavřít ?
Udivuje mě, že mi plynař posledně tvrdil že diagnostika naprosto v pořádku a že výkon nemůže být menší, natož o tolik abych to poznal. Připadá mi, že se jen vymlouvá a neví si s tím rady.
Posledně jsem mu taky říkal, že se občas (někdy i 5x během 100 km) objeví na displeji nápis "porucha motoru, jeďte do servisu" Na benzín to nenapsalo ani za 300 km. Jakmile jsem přepnul na plyn po 10 km už se objevil nápis.
Jen mi znova řekl že diag. nic nemá zapsané.
Děkuji.
5.12.2022 8:27:28
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: výkon reduktoru
Dobrý den, nízký výkon může být způsoben tím, že po zjištění závady, kterou popisujete, jede motor v nouzovém stavu s omezeným výkonem. Bude tedy nutné provést diagnostiku a vyčíst paměť závad.
Dle toho pak provést opravu.

4.12.2022 20:53:01
Jméno: Miroslav gavelcik Předmět: Cukani motoru
Dotaz na starty.VW Caddy2.0 ecofuel.Posledni týden mi auto startuje pouze na plyn.což mě překvapilo při těch teplotách.Auto cuká, natáhne.. a svítí kontrolka diagnostiky.Dnes po odpojení baterie na cca 10min.Opět vse v normálu.Auto startuje na benzín po zahřátí motoru se přepne na plyn.Kontrolka uz nesvítí auto jede jak má..
5.12.2022 7:48:33
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Cukani motoru
Dobrý den, odpojením baterie mohlo dojít k resetování řídící jednotky. Pokud se závada znovu objeví doporučuji navštívit autorizovaný servis pro provedení diagnostiky.

3.12.2022 14:33:38
Jméno: Martin Předmět: Tovarni cng
Dobry den, chci ze zeptat jesti je mozne legalne odstranit tovarni cng pro provoz jen na benzin. Konkretne Zafira B 1.6T CNG 110kw.
Dekuji, Martin.
5.12.2022 7:54:29
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Tovarni cng
Dobrý den, navštivte odborný servis, kde posoudí možnost demontáže a pokud demontáž bude možná a bude provedena, zajistí potřebné legislativní úkony.

3.12.2022 10:20:02
Jméno: Julijan Předmět: BRC Bristol42
Dobrý den, koupil jsem automobil s přepinačem BRC Bristol42 přepínač má 3 polohy zelenou oranžovou s červenou. Vím že zelená (na pravo) je plyn, ale zbytek obladaní je stejný jako u brc elegant 52 ? Tj červený (na levo) benzín a oranžový (u prostřed) je jaká si automatika? A ta má jaký význam? Děkuji za odpověď
5.12.2022 13:38:33
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: BRC Bristol42
Dobrý den, systém BRS Bristol 42 je určen pro motory s karburátorem. Levá poloha (červená) je provoz na benzín. Po studeném startu je třeba motor chvilku zahřát a pak přepnout do mezipolohy, kdy se uzavře přívod benzínu do karburátoru a vyjíždí se palivo z karburátoru až motor začne poškubávat lze přepnout do polohy plyn (zelená). Teplé starty lze provádět i na plyn (zelená).

2.12.2022 21:53:01
Jméno: Rostislav Lettovský Předmět: studené starty
Dobrý den,
po ujetí cca 1000 km na LPG (zcela bez problémů) nastávají problémy se studenými starty : startuje na podruhé, posléze až na potřetí a dále se to zhoršuje. Vypínám tedy LPG a vyjedu cca 20 l benzínu. Zapínám znovu LPG, problém zmizel, ale opakuje se znovu po ujetí dalších asi 1000 km na LPG. Není to tedy žádná hrůza, dá se to takto provozovat, ale stejně bych rád znal příčinu. Domnívám se, že ŘJ se při jízdě na LPG adaptuje tak, že se změní nějaký parametr, který nevyhovuje provozu na benzín. Provozem na benzín se pak ŘJ opět adaptuje na původní hodnoty.
Dá se určit, který parametr ovlivňuje studené starty ? Lze nějakou regulací LPG dosáhnout toho, aby se tento parametr neměnil ?
Mám systém STAG v motoru 1,4 T-Jet Fiat/Lancia/Alfa Romeo.
Děkuji, Lettovský, Ostrava tel. 603434273
5.12.2022 7:41:35
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: studené starty
Dobrý den, o studených startech bylo již na tomto fóru napsáno mnoho. V zásadě jde o to, že benzínová řídící jednotka i při jízdě na LPG dostává všechny signály včetně signálů od lambda sondy. Dle toho pak upravuje složení palivové směsi benzínu. Pokud vypnete motor v režimu plynu, pak při následném studeném startu na benzín použije benzínová řídící jednotka posledně uložené korekce. Špatné studené starty mohou být ovlivněny špatným složením palivové směsi LPG, ne zcela dobře fungující zapalovací soustavou nebo vadným některým komponentem LPG soustavy. Navštivte proto plynaře, který provede diagnostiku LPG systému včetně kontroly zapalovací soustavy a závadu odstraní.

23.11.2022 17:43:10
Jméno: Zdeněk Předmět: Oprávnění, certifikace??
Dobrý den jen bych měl. Dotaz ohledně osvědčení či akreditaci popř školení pracovníka který může provádět montáž LPG, u nás v firmě kolega odchází za jinou práci zdeu nás montovat. Dlouhou dobu plynové zařízení firma chce aby mě to zaskolil aucil já se ohanim tím. Že k takovému to úkonů potřebuji jistě řádně školení s s nějakou certifikaci akreditaci jak o. Mám třeba svářečské oprávnění emisní oprávnění atd, firma to nechce slyšet že má jako firma povolení prosím. O nějakou pomoc popř zákon paragraf atd abych se mohl bránit já sám za sebe říkám. Že potřebuji rande školení abych tuto činnost mohl vykonávat pokud se něco stane jistě by to šlo vše na mou hlavu předem. Vám. Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď řadu atd, spozdravem. Zdeněk.
24.11.2022 7:02:54
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Oprávnění, certifikace??
Dobrý den, pro bližší informace mě prosím kontaktujte telefonicky na č. 602420268.

22.11.2022 20:15:24
Jméno: Martin Fanta Předmět: Suzuki S CROSS 1.4; 95 kW; r v 2022
Dobrý den,
je možná přestavba na lpg u Suzuki S CROSS 1.4; 95 kW; r v 2022,
a kolik by stála ? Děkuji, M. Fanta
23.11.2022 7:35:00
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Suzuki S CROSS 1.4; 95 kW; r v 2022
Dobrý den, přestavba motoru s přímým vstřikováním benzínu 1,4 Smart hybrid, 95 kW, s kódem K14D na pohon LPG možná je. Bližší informace Vám posílám mailem.

21.11.2022 16:16:59
Jméno: Slodičák Předmět: LPG do Honda CRV 2018
Dobrý den, mám dotaz ohledně montáže LPG do zánovního vozu. jedná se o Hondu CRV 2.0 benzín, rv. 2018. Chci se zeptat zda zde u novějšího modelu nejsou nějaká rizika, myslím následně po instalaci jako emise na stk, životnost motoru a podobně. Mám rozporuplné informace tak stále nevím. Děkuji Za odpověď
22.11.2022 7:14:31
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG do Honda CRV 2018
Dobrý den, pokud se jedná o motor s výkonem 114 kW s kódem R20A9, R20A5 nebo R20A6 pak přestavba možná je. Při přestavbě je třeba použít některý systém ochrany ventilů. My nejčastěji používáme elektronický programovatelný systém dávkování aditiva Valve Protector. Bližší informace k ochraně ventilů naleznete zde https://www.lpg-autogascentrum.cz/ochrana-ventilu/ . Pokud je instalace LPG systému provedena správně včetně precizního nastavení a jsou dodržovány servisní intervaly jak LPG systému tak i servisní intervaly předepsané výrobcem vozidla bude zaučena dlouhodobá životnost motoru a nebudou problémy při měření emisí. Přestavbu si můžete prohlédnout zde https://www.lpg-autogascentrum.cz/fotogalerie-mont azi/honda/montaz-honda-cr-v-1-997-cm-2/ .


<5x<   <<     <1> || <16>  <17>  <18>  <19>  <20> ||  <259>     >>   >5x>  

Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací