Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG


+ Nový dotaz

<5x<   <<     <1> || <19>  <20>  <21>  <22>  <23> ||  <259>     >>   >5x>  

15.9.2022 19:58:25
Jméno: Dajis Předmět: X5
Dobrý den.
Jaký by jste doporučili systém Lpg pro X5 E70 4.8
Děkuji odpověď
16.9.2022 7:16:11
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: X5
Dobrý den, z naší nabídky bych doporučil systém STAG Q MAX, který si s motorem 4,8 l a kódem N62 B48 velice dobře rozumí viz naše fotogalerie.

11.9.2022 21:42:09
Jméno: Miky Předmět: LPG Toyota Yaris 1999 1.0
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám na Toyotě Yaris 1.0 strašně nízké otáčky na volnoběh při zahřátém motoru, cca 550ot/min. Co jsem pročítal fóra, je to tak skoro na všech. Při těchto otáčkách ale vozidlo na plyn zdechne. Proto to mám nastavené tak, že při poklesu otáček se přepne na benzín. Jak jste se u tohoto vozidla vypořádali s tímto problémem otáček? Děkuji.
12.9.2022 7:40:57
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG Toyota Yaris 1999 1.0
Dobrý den, pro správné fungování LPG systému je třeba, aby zapalovací soustava byla v bezvadném pořádku. Zkontrolujte v prvé řadě její komponenty, případně je vyměňte a následně nechte v servisu diagnostickým programem zkontrolovat plynovou mapu.

10.9.2022 17:57:47
Jméno: Lukáš Předmět: Prozba
Dobrý den mam Mitsubishi outlander2003 2.0 Je na lpg a byl použit magic 3 systém. Auto jsem tak už koupil z druhé ruky. Stává se mi to že nastartuji a po zahřátí se přepne na lpg jak má. Ale po krátké době se spět přepne na benzín. Tak jsem šel směrem pokus omyl. Mám nové vstřiky, filtry. A nakonec i nový směšovač ale závada je furt stejná. Máte nějaký nápad na co se podívat? . Hlavně už né servis protože naposledy to stálo 3500 a výsledek stejný. Předem moc děkuji.
12.9.2022 7:31:59
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Prozba
Dobrý den, závada může být v některém senzoru a pro její zjištění je třeba použít diagnostický program.

7.9.2022 12:23:24
Jméno: Roman Předmět: auto jede na tři válce
Dobrý den.
Diagnostika oznamuje, že nepálí 1. válec, na benzín jede auto normálně, Prvních cca 10-15 km jede normálně i na LPG. Potom začne blikat kontrolka emisí a zahlásí výše zmíněnou závadu. Zaměnil jsem svíčky.., tatáž závada ( 1. válec nepálí). Máte pro mě nějakou radu ze svých zkušeností?
Děkuji
RD
8.9.2022 8:23:56
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: auto jede na tři válce
Dobrý den, Vámi popisovaná závada může být způsobena např. vadným zapalovacím kabelem, zapalovacím modulem, netěsností v sání, špatnou kompresí válce, vadným vstřikovačem atd.. Zkušený diagnostik závadu zjistí a odstraní.

5.9.2022 14:47:43
Jméno: Jan Olejník Předmět: Palivoměr CNG/LPG
Dobrý den,
nechal jsem si demontovat CNG z vozu Volkswagen Caddy Maxi a dal si zabudovat LPG a chci se optat, jde-li připojit Originál palivo měr na palubní desce na systém LPG. Děkuji Olejník
6.9.2022 7:04:38
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Palivoměr CNG/LPG
Dobrý den, každý LPG systém je vybaven přepínačem s integrovaným ukazatelem hladiny LPG. Vzhledem k různorodosti elektroniky u jednotlivých značek a typů vozidel a použitých originálních snímačů výrobci LPG systémů nepočítají s připojením originálních ukazatelů paliva.

5.9.2022 9:16:46
Jméno: Roman Hrazdil Předmět: Landirenzo Evo přepínač někdy nesvítí po zapnutí zapalování
Dobrý den, mám problém u Landirenzo Evo systému s přepínačem lpg/benzín. Někdy tlačítko nesvítí po zapnutí zapalování. Po nastartování poté vždy svítí bez problémů. Byl to teď hlavně problém při teplých nocích, kdy ráno auto startovalo rovnou na LPG, ale motor pak bežel nepravidelně a vynechával. Asi tam nešlo dostatek plynu, jelikož byla studená voda. Bez funkčního svítícího tlačítka to nešlo před startem přepnout na benzín. Děkuji
5.9.2022 10:04:24
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Landirenzo Evo přepínač někdy nesvítí po zapnutí zapalování
Dobrý den, Každý studený start probíhá na benzín, a k přepnutí na LPG dochází po zahřátí reduktoru na provozní teplotu. Aby LPG systém správně dávkoval plyn, musí dojít v reduktoru (odparníku) k odpaření kapalné fáze LPG. Pokud se startuje rovnou na LPG, dostává se do sání a do válce kapalná fáze a dávka plynu v daném režimu motoru nemusí být optimální, proto chod motoru nemusí být pravidelný. Co se tlačítka týče, může se jednat např. o závadu v elektroinstalaci. Navštivte proto svého plynaře, který diagnostickým programem závadu zjistí a odstraní.

2.9.2022 10:53:55
Jméno: Papež Petr Předmět: Přestavba CNG na LPG
Dobrý den , lze u Vás přestavět Volkswagen Caddy 2,0 eco full CNG rok 2015 na LPG pohon? Jedná se o tovární verzi CNG .
Děkuji za info
2.9.2022 11:16:17
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Přestavba CNG na LPG
Dobrý den, vozidla z výroby upravená pro pohon na CNG lze přestavět na LPG jako individuální přestavbu s tím, že majitel vozidla na vlastní náklady přistaví přestavěné vozidlo zkušební stanici nebo pověřené zkušebně k ověření přestavby a emisí. Pro hromadné přestavby CNG vozidel nemáme příslušné schválení Ministerstva dopravy proto Vám přestavbu nemohu nabídnout.

1.9.2022 13:34:51
Jméno: Karel Předmět: Plnění válce expandovaným LPG
Sekvenční vstřikování Lovato. 2.0 TSI
Dobrý den,mám takový dotaz, plynné skupenství LPG vycházející z reduktoru má vysokou teplotu a tudíž má hodně zvětšený objem. Snímače to zaznamenají a určuje se délka vstřiku. Neměla by se plynná fáze spíš ochlazovat (třeba prodloužením hadice) aby expandovala ve válci?Nezajistilo by se tím i lepší promíchání se vzduchem a lepší plnění válce než horkým a značně roztaženým plynem? Nehleďe na to že od horkého plynu se ohřeje v sání i vzduch který pak musí zvětšit svůj objem a dostane se ho tam zase o něco míň.
Děkuji za případnou odpověď.
1.9.2022 14:32:29
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Plnění válce expandovaným LPG
Dobrý den, zjednodušeně řečeno pro motory s přímým vstřikováním benzínu dodávají výrobci sady určené pro konkrétní kód motoru spolu s návodem k montáži, programem a firmware. V návodu k montáži je určeno mimo jiné i umístění jednotlivých komponent LPG systému a zdroje signálů. Jakákoliv odchylka od tohoto návodu může způsobit závadu ve funkčnosti LPG systému.

28.8.2022 17:19:39
Jméno: Jaroslav Předmět: Octavia 1.4 59kw
Je Octavia 2 1.4 59kw vhodná k přestavbě na LPG. Je vhodné přimazávaní ventilů a jak se seřizují. Děkuji za odpověď. Jm
29.8.2022 7:45:39
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Octavia 1.4 59kw
Dobrý den, tento MPi motor je vhodný pro přestavbu. Tyto motory snášejí provoz na LPG dobře a ochranu ventilů není potřeba použít.

28.8.2022 15:21:09
Jméno: Jiří Předmět: CNG na LPG
Dobry den, prosím Vás, je technicky možné přestavět CNG na LPG ?.. Např. Punto 1.4 Natural Power. Děkuji
29.8.2022 7:39:22
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: CNG na LPG
Dobrý den, pokud se nejedná o tovární přestavbu, pak přestavba na LPG možná je. U továrních přestaveb, kde je řízení obou paliv jednou řídící jednotkou, je to složitější, některá vozidla přestavět lze, jiná zejména přímovstřiková nikoli. Je třeba vzít v potaz, že demontáž CNG systému, případně další nutné úpravy, přestavbu značně prodražují.

27.8.2022 11:57:57
Jméno: Jaroslav Pátek Předmět: Dotaz
Dobrý den. Mám osobní automobil MB SLK 200, který je dovezen z Itálie a je přestavěn na LPG , komponenty Bigas. Při STK naměřili větší emise, směs je příliš bohatá. Nevíte kde by v ČR uměli tento problém vyřešit.
Děkuji za odpověď. Jaroslav Pátek . Frýdlant nad Ostravicí
29.8.2022 7:33:24
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Dotaz
Dobrý den, na stránkách https://www.bigas.it/en/sales-network/worldwide-ne twork jsem nenalezl, že by Bigas měl zastoupení v ČR.

26.8.2022 13:01:17
Jméno: Roman Svoboda Předmět: Nouzové startování na LPG (Tartarini)
Při bodu 1) je právě již problém s tím, že stačí tlačítko na přepínači jakkoliv zmáčknout (krátce či dlouze držet) a hned se přepne na benzín, tedy začne svítit jen oranžová benzínová dioda.

25.8.2022 12:46:27
Jméno: Roman Svoboda Předmět: Nouzové starostování na LPG (Tartarini)
Zdravím, potřeboval bych moc poradit s opravdu podrobným návodem ohledně nouzového startování auta rovnou na LPG. Nejlépe krok za krokem, jako pro hlupáky. :-)

Přečetl jsem si návody na webu i v diskuzích, ale stále se mi nedaří auto pomocí postupu nastartovat. Podle návodů mám dát klíček do zapalování (v mém případě kartičku - Renault Megane III), následně se rozsvítí všechny diody na ukazateli plynu: tzn. zelené diody svítí a ukazují množství plynu v nádrži, oranžová (benzínová) svítí a modrá (plynová) dioda bliká. Následně stisknu tlačítko na přepínači plynu a to držím zároveň se startováním auta.

Vždy mi z toho však vznikají jen tyto věci - buď se plyn úplně vypne a svítí pak jen oranžová dioda signalizující zapnutý pouze přívod benzínu a nebo mi modrá plynová dioda stále jen problikává.

Prosím řekněte mi co dělám špatně. Možná mačkám tlačítko v jiné fázi než mám nebo....netuším.

Již se mi jednou náhodně podařilo auto nastartovat rovnou na plyn, ale bylo to tak po 20 zoufalých pokusech a různých kombinací.
Musím auto nahodit, abych ho mohl odvést do servisu na opravu čerpadla (pravděpodobně).

Moc děkuji předem za rady! A klidně pište postup jako bych byl úplně blbej, což možná i jsem. :-)

Mám tento typ přepínače - https://www.levnelpg.cz/systemy-lpg/tartarini/
26.8.2022 8:40:41
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Nouzové starostování na LPG (Tartarini)
Dobrý den, při nouzovém startu u Tartarini je třeba dodržet následující postup: 1) stisknout a držet tlačítko na LPG přepínači; 2) za stálého držení tlačítka nastartovat. Je třeba pamatovat, že počet nouzových startů je omezen na 5 startů.

24.8.2022 12:36:01
Jméno: Peter Předmět: Prestavba Honda CR-V
Dobrý deň prajem,
nechal som si do Honda CR-V 2.0 iVTEC (gen 4 r.v.2017, motor R20A9, výkon 114 kW) inštalovať LPG STAG.
Technik mi na otázku primazávania ventilov povedal, že nieje potrebné. Na otázku prístreku benzínu mi povedal, že na moju požiadavku mi to nastaví, a mňa sa pýtal na predstavu, že koľko. Nakoniec mi to nastavil na prístrek 15perc. od 3500 ot.
Rád by som Vás poprosil o Váš názor.
Ďakujem, P.
24.8.2022 14:15:48
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Prestavba Honda CR-V
Dobrý den, pokud by jste přestavbu poptal u naší firmy, určitě bychom se bavili i o některém způsobu ochrany ventilů. Existují různé systémy ochrany ventilů lišících se nejenom funkčností, ale i cenově. To, jaký systém je u konkrétního vozidla použit, vždy záleží na komunikaci mezi subjektem, který přestavbu provádí, a zákazníkem s přihlédnutím ke způsobu využívání vozidla. Záruku za přestavbu vždy nese subjekt, který přestavbu provedl.

20.8.2022 6:24:40
Jméno: Marek Předmět: Octavia 1.4 TSI 92KW kód motoru CAXA
Dobrý den, odpovídám na můj předešlý dotaz, možná paradoxně někomu pomůže někdy v budoucnu. Chybu jsem našel. Byl to zasunutý Bluetooth OBD2 adaptér to servisního konektoru Octavie. Normálně bez plynu by to nevadilo, používal jsem po výměně na Android autorádio. Kvůli aplikaci Torque. Jenže při stále připojeném Bluetooth OBD2 modulu do konektoru u řidiče, nekomunikuje řídící jednotka auta s jednotkou LPG jak by měla a předpokládám že ji chybí nějaké data. Jednoduše komunikuje s bluetooth modulem místo s LPG jednotkou. Po vytažení adaptéru už obě řídící jednotky spolu komunikují bez problémů a plyn se přepíná přesně jak má. Takže se dělím touto skutečností s ostatními, kdyby se čirou náhodou začal plyn chovat podivně po připojení dodatečného OBD2 bluetooth modulu z číny do systémového konektoru v mém případě Octavie 2 FL. Vše už je v pořádku a bluetoothl modul použiju pouze nouzově pokud budu potřebovat připojit diagnostiku jinak jen nervy :-)


<5x<   <<     <1> || <19>  <20>  <21>  <22>  <23> ||  <259>     >>   >5x>  

Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací