Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG


+ Nový dotaz

<5x<   <<     <1> || <248>  <249>  <250>  <251>  <252> ||  <261>     >>   >5x>  

18.2.2011 17:32:58
Jméno: Ondřej Šusta Předmět: STAG 4 problém
Vážený pane inženýre. Nechal jsem si u Vás přestavět na provoz LPG vozidlo Hyundai Getz 1.3. S montáží a celkovým přístupe firmy jsem maximálně spokojen. Nicméně se vyskytnul jeden problém při provozu a to, že se rozsvěcí kontrolka check engine při provozu na LPG. V současné době mám najeto cca 1500km po instalaci. Tuto chybu se mi podařilo odstranit a cca na 200 km se neobjevila, ale teď opět svítí. Při provozu na benzín kontrolka nesvítila vůbec. Může být tato chyba způsobena zařízením STAG 4, nebo je potřeba hledat chybu jinde? Děkuji
18.2.2011 19:23:17
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: STAG 4 problém
Dobrý den pane Šusta. Občas se u nových montáží stává (do první prohlídky), že než se pryžové části (membrány) v reduktoru tzv. „usadí“ tedy přizpůsobí se prvnímu kontaktu s plynem dojde k poklesu tlaku. (guma se zvláční a natáhne) Z tohoto důvodu trváme na dodržení první servisní kontroly po cca 2-3 –tis km. Tato prohlídka a donastavení tlaku je bezplatná. Poklesem tlaku dochází k ochuzení směsi kterou řídící jednotka benzínu přes lambda sondu vyhodnotí jako sporadickou chybu a rozsvítí kontrolku Check-Engine. V tomto případě je nutno se na první kontrolu objednat okamžitě a nečekat na dojetí již zmíněných 3000 km. S pozdravem Ing.Pataky - technik

18.2.2011 10:04:58
Jméno: Jaromír Mácha Předmět: Hyundai s LPG
Děkuji za odpověď, jen jestli mi můžete poradit,kdo je na Moravě ve Vaší partnerské síti. (olomoucký nebo moravskoslezský kraj)
18.2.2011 10:32:18
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Hyundai s LPG
Naši partnerskou síť najdete zde (kartotéční list nahoře vpravo – ne všichni montují systém Lovato, proto se musíte nejdříve informovat). Předem Vás upozorňuji, že neuznáváme záruky konkurenčních firem, a proto musíte opravu uhradit v plné výši podle hodinových sazeb oslovené firmy. Kontaktuje např. firmu Szotek v Horní Suché, nebo firmu Fedor v Prostějově. S pozdravem Ing.Pataky - technik

18.2.2011 0:10:18
Jméno: Jaromír Mácha Předmět: Hyundai s LPG
Dobrý den, ve voze Hyuundai Accent 1,3 63kW rv.2002,najeto 145tis.km. Mám LPG typu LOVATO EASY FAST od montáže najeto cca 5tis.km. Po cca 2,5 tis.km se při prvotním přepnutí z benzinu na LPG rozbliká kontrolka ENGINE.Po několika těchto přepnutí nakonec zůstane svítit stále.Při tomto prvním přepnutí auto škubne,jak stará Škoda 105 na LPG. Po vymazání chyb(1x/týden) se to opakuje stále dokola.Již jsem vyměnil svíčky,zapalovací cívky,vysokonapěťové kabely,provedl jsem seřízení LPG po 3 tis.km i poté problém pokračuje Tankuji jen FLAGu. Už nevím co s tím? nemohu být v servisu 1x týdně. Je to kvalitní zařízení,jaké mi bylo slibováno? (montováno v Uničově) Tady na fóru čtu,že k přepnutí z benzinu na lpg je po cca 500 metrech? U mne ne dříve než po 3km a to mám vypnuté topení v automobilu? Je to normální?
18.2.2011 7:51:07
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Hyundai s LPG
Dobrý den pane Mácha. Hned v úvodu musím zdůraznit, že mi v Uničově nemáme žádného smluvního partnera. Z těchto důvodů se ke kvalitě montáže této firmy nemůžeme hlásit. 1. / Naopak, naši školení partneři (partnerská síť) provádí programování pomocí nejmodernějších diagnostických testerů. Tzn., že ladění programu probíhá v dynamickém režimu (na silnici) s připojeným testerem OBD, který vyhodnocuje korekce řídící jednotky benzínu a plynu on-line. Cílem ladění programu je, dosáhnout stejných hodnot korekcí plynu jako v provozu na benzín. Při správném nastavení korekcí se kontrolka Check-Engine nebude rozsvěcovat. 2. / Přepnutí na plyn určuje nastavená hodnota teploty vody v reduktoru ( u LOVATO EASY FAST – ne u LOVATO EASY FAST SMART, kde k přepnutí dojde na základě teploty plynu.) Lovato je velice kvalitní zařízení, ale není schopno odolávat nekvalifikovaným montážním a programovým postupům některých montážních firem. S pozdravem Ing.Pataky

17.2.2011 19:07:54
Jméno: Radek Tomášek Předmět: Opel Zafira

Dobrý den pane Pataky, chtěl bych se zeptat na montáž LPG do vozu Opel Zafira 1,6 rv.2002 motor z16xe najeto 148000km. Jaký system by jste mi doporučil a zda namontovat i přimazávání sedel ventilů(převažuje městský provoz). Měl bych zájem o toroidní nádrž a za jakou by to bylo cenu? Dále jakého partnera by jste mi doporučil pro montáž(p.Svejkovský nebo Wapos),nebo zda při montáži provedené u vás by se dali případné záruční servisy řešit u vašeho partnera. Předem děkuji za odpověď R.Tomášek Plzeň. PS.:Děkuji za toto fórum, je to výborné a pohotové odpovědi.


17.2.2011 20:07:07
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Opel Zafira

Dobrý večer pane Tomášek. Za firmu i za sebe upřímně děkuji za pochvalu našeho fóra. Protože se jedná o vozidlo se sekvenčním vstřikováním a musí splňovat předepsané emisní hodnoty pro EURO 4, jednoznačně doporučuji vícebodové sekvenční vstřikování. Na trhu je jich několik, já se omezím na námi odzkoušené a spolehlivé zařízení STAG 300 PLUS. Toto zařízení kromě běžného dávkování plynu má tu přednost, že jej lze programovat na obohacení a ochuzení směsi v celém rozsahu otáček. Co to znamená? Že lze prodloužit nebo zkrátit doby vstřiků podle požadavku zátěže motoru (podtlak) a tomu odpovídajícím otáčkám. To má za následek, že je motor ekonomicky zatěžován a nedochází k zbytečnému předimenzování nebo poddimenzování výkonu a spotřeby motoru. Minimalizují se tím také chyby korekcí benzínové řídící jednotky s následným rozsvěcováním kontrolky chyb tzv. Check-engine. Přimazávání ventilů doporučuje přímo výrobce. Pokud vás zajímá problematika přimazávání více, klikněte ZDE. U naši firmy by zástavba stála 28.000 Kč a přimazávání 1500 Kč vše včetně DPH. V případě závazné objednávky u nás, budete příjemně překvapen slevovým bonusem při platbě. V zásadě je jedno kterého našeho smluvního partnera si vyberete. V naši partnerské síti jsou pouze námi vyškolené firmy s bohatou praxí a erudicí. Pokud se rozhodnete pro montáž u nás, záruky jsou plněny v celé naši partnerské síti. Naše firma poskytuje záruku 1 rok na kompletní montáž (mimo pryžových a spotřebních komponentů – tam jsou to 3 měsíce) a jako bonus prodloužená záruka o další rok na řídící jednotku, vstřikovače, reduktor a čidla tlaku a teploty, ale mimo práce. Naši partneři nejsou vázáni našimi podmínkami záruk u vlastních montáží. S pozdravem Ing.Pataky - technik



17.2.2011 14:12:05
Jméno: Pavel Předmět: Mazda CX-7
Dobrý den, v blízké době uvažuji o nákupu ojetého vozu a následné přestavbě na LPG u Vás ve Strakonicích. Zaujala mě Mazda CX-7 s přeplňovaným motorem 2,3l 191kW rv. 07-08 se stavem tachometru do 100tkm. Zajímal by mě Váš názor na přestavbu tohoto motoru, zda již máte nějaké zkušenosti, nutnost přimazávání ventilů, časová náročnost přestavby a cena přestavby se systémem STAG 300 PLUS (PREMIUM) s toroidní nádrží? Na různých internetových fórech jsem se dočetl o problému s propalováním ventilů při provozu na LPG u tohoto motoru. Prosím Vás o objasnění této závady a případně četnost této závady.
17.2.2011 15:25:27
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Mazda CX-7
Dobrý den pane Pavel. Tak předně, vozidlo Mazda CX7 je vozidlo s přímím vstřikem (nepleťte si ho s klasickým sekvenčním vstřikováním), není to tedy klasická zástavba LPG. Proto na systémy STAG 300 Plus nebo Premium zapomeňte. Benzínové vstřikovače jsou umístěné v hlavě válců, a proto se při provozu na plyn musí ochlazovat pravidelným vstřikem benzínu pro zamezení zničení vstřikovačů horkem. Na tyto motory jsou speciální soupravy a hotové programy od výrobců. Laicky řečeno, motor běží na plyn, ale podle algoritmu programu pravidelně podle zátěže přivstřikuje i benzín. Program je vhodný pouze na Mazdy evropské provenience (nikoli na Mazdy z USA) a v manuálním provedení řazení. (NE Automat) Důležitou roli hraje i motorkód vozidla. Montáž se provádí dva dny a cena u naší firmy je 45.000 Kč včetně DPH. Přimazávání není vyžadováno (není tam žádný podtlak) a navíc se jedná o částečně kombinovanou směs pohonu benzín-plyn. S pozdravem Ing. Pataky - technik

16.2.2011 21:29:04
Jméno: Pavel Hruboš Předmět: LPG
Dobrý den, pane Pataky, mám na Vás dotaz : chtěl bych v některém Vašem smluvním servisu namontovat LPG zařízení do vozu Ford Fusion , 2009 , 1,6 - 74 kW s automatickou převodovkou. Doporučte mi prosím vhodný typ zařízení a servis v okolí Zlína. Děkuji předem za informace.
17.2.2011 7:41:06
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: LPG

Dobrý den pane Hruboš. Jsme potěšeni Vaši důvěrou v naše smluvní partnery.Je to opodstatněné, protože v naši partnerské síti jsou uvedeni pouze námi vyškolení pracovníci firem v daném regionu. Doporučuji vícebodové sekvenční vstřikování STAG 300 Plus u našeho smluvního partnera ve Zlíně - Tečovicích. www.matservis.cz ( mob.: 604 235 263) S majitelem, panem Matoušem jsem už o Vás mluvil dnes ráno. Čeká na vaše zavolání. S pozdravem Ing.Pataky - technik



16.2.2011 17:29:09
Jméno: Miloslav Klein Předmět: Laguna na LPG
Dobrý den, před asi 10 lety jsem se ve vaší firmě ptal na LPG pohon do mého Renaultu Laguna, 1,8l, 66kW. Tenkrát to bylo problematické cenou, technologií a jestli si dobře pamatuji, i nutností individuálního otypování a tím i další velkou částkou. Nyní mám také Lagunu, r.v. 2006, 2l, typ motoru F4R 6 7, 99kW/5500 ot., najeto mám 40 000km a chtěl bych si ji ještě dlouho nechat. Pročetl jsem si váš krásně přehledný web a též i fórum, kde velmi kvalifikovaně a bez nějakého vyhcvalování hodnotíte dotazy na přestavby. Poněvadž jsem na něm zpětně asi do května 2010 žádný dotaz na Lagunu nezaregistroval, dovolím se Vás zeptat na případnou přestavbu pár dotazů. 1) Existují nějaké problémy při přestavbě, jaký typ a výrobce máte odzkoušen a který byste mi doporučoval? 2) Jaká by byla cena? 3) Dočetl jsem se o domazávání plynu pro ochranu sedel ventilů, doporučujete ho nebo je to u tohoto motoru zbytečné? 4) Jaká maxiimální velikost toroidní nádrže se vejde místo rezervy R16 205x55mm? 5) Jak dlouhá je "čekací doba" na přestavbu? Protože bych raději svěřil práci vaší renomované firmě než případným konkurentům v ČB, kam to mám sice blíž, ale 60km k vám si rád dojedu. 6) Co je třeba udělat na STK? Zápis do TP a kolik to stojí? Vím, že Laguny jsou podle žebříčku TÜV velmi poruchové, ale já mám celkem bezproblémový provoz (tu původní má dcera) a jsem s nimi velmi spokojen. Děkuji za přečtení mého dlouhého dopisu a předem děkuji za odpovědi, které mi v rozhodování jistě pomohou. S pozdravem M.K.
16.2.2011 23:03:34
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Laguna na LPG

Dobrý den pane Klein. Úvodem bych se chtěl poděkovat za slova uznání k našemu webu a kvalifikovanému fóru. Moc nás to těší a ještě jednou děkujeme. Máte pravdu, před několika lety bylo málo vozidel schválených jako tzv. typovky a museli se dělat individuální emisní testy. To velice prodražovalo cenu zástavby na LPG. Dnes už je situace zcela jiná. Naše firma je dnes schopna prakticky „přestavět“ jakýkoli typ vozidla na alternativní pohon LPG bez dalších výdajů za schvalovací proces. Zástavbu LPG do vozidla Renault Laguna 2.0 99kW , u naší firmy a našich akreditovaných partnerů, lze považovat za standardní montážní úkon bez mimořádných problémů. Moje odpovědi na Vaše dotazy, budou tedy mít pro vás spíše informativní a poučný charakter: 1./ Jak jsem se již zmínil, na základě zkušeností z desítek montáží vašeho typu vozidla, nepředpokládám žádné problémy při přestavbě. Doporučuji vícebodové sekvenční vstřikování s autoadaptivitou, tedy schopností systému LPG přizpůsobit se změnám vstupních parametrů od řídící jednotky benzínu, čidel atd. vlivem stárnutí a opotřebení motoru. Dále pak s možností úpravy směsi LPG/vzduch (možnost úpravy doby vstřiků) v celém rozsahu otáček. Tyto dvě důležité vlastnosti (mimo dalších) pokrývá několik zařízení od různých výrobců kterých jsme výhradními nebo akreditovanými dovozci pro Českou Republiku. Nejvíce osvědčený systém ( i nejvíce používaný ) je z našeho hlediska systém STAG 300 Plus. 2./ Cena zástavby je u naší firmy včetně toroidní nádrže 28.000 Kč včetně DPH. Ale po závazné objednávce Vás určitě mile překvapíme výrazným slevovým bonusem. 3./ Přimazávání sedel ventilů jednoznačně doporučuji, montujeme ho za příplatek 1500 Kč včetně DPH. O přimazávání se více dozvíte ZDE. 4./Počítejte s toroidní nádrží o objemu cca 53 litrů. 5./ V současné době je čekací doba cca týden-dva.6./ Nic, zápis o zástavbě provedeme my do velkého TP a vy na dopravním oddělení MÚ za poplatek 50-100 Kč vyměníte malý TP se zápisem o povolení používání alternativního pohonu. Snad jsem vám trochu pomohl v orientaci. Rádi Vás u nás uvítáme. S pozdravem Ing. Pataky - technik



16.2.2011 11:48:35
Jméno: Ludwig J Předmět: Toyota RAV4
Dobrý den, chci se zeptat, jestli máte zkušenosti s přestavbou a jestli je možné nainstalovat LPG do Toyota RAV4 2.0 , r.v. 2003. Kolik by přestavba stála a jakou nádrž a systém byste doporučil. Děkuji, s pozdravem Ludwig.
16.2.2011 22:19:12
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Toyota RAV4
Dobrý den pane Ludwig. Komunikace proběhla formou přímého emailu. S pozdravem Ing.Pataky - technik

15.2.2011 22:42:39
Jméno: Jozef Horňáček Předmět: Stag 4 - problém škubání vozu
Dobrý den, vlastním auto Mazda Tribute 2.3 AWD, r.v. 2005. V loňském roce v květnu byla provedena přestavba na LPG. Po kontrole (po 10000km) v prosinci 2010 a dle slov mechanika mírné úpravě softwaru vše v pořádku ( nic nekontroloval, těsnost potrubí nebo tak nějak…. jen napojil diagnostiku, chvíli něco ťukal do noťasu). A od té doby nastaly z autem potíže. Nebyly žádné kruté mrazy něco kolem -10 přes noc a míň a auto při automatickém přepnutí na LPG sebou začalo škubat, motor měl nepravidelný chod a netáhl, tohle se dělo i několik vteřin ( párkrát se stalo že auto ,,chcíplo,, ). Pak nastala doba kdy mrzlo víc a to už byl konec úplně při automatickém přepnutí na LPG chcípalo pravidelně, musel sem jet 10 a více km než sem mohl manuálně přepnout na plyn a auto se ze záškuby přeplo na plyn. Všechny tyhle problémy se odehrávaly při ranní cestě do zaměstnání(auto stálo přes noc) vždy jen ráno při prvním přepnutí, poté už problémy nebyly ale jak auto stálo 3-4 hodiny někde venku a schládlo tak uvedené problémy se opakovaly ale záškuby nebyly tak intenzivní. Po další návštěvě servisu, auto měli k dispozici od 8:00 do 14:45 (odpovědí na otázku co tomu bylo – všechno už je OK, nic tomu není, projeli jsme to….) , zajímavé bylo že když jsem auto přebral a odjížděl tak auto mělo motor zahřátý (asi pánové udělali opravu na poslední chvíli, poté co sem jim asi tak půl hodiny dopředu zavolal, jestli už mají hotovo a že si chci pro auto přijít). Druhý den při cestě do práce bylo přepnutí na LPG bezproblémové. Auto jsem odstavil v 06:30 a v 12:30 sem jel domu, pak po automatickém přepnutí na LPG auto chcíplo. Nic tragického, kdyby se to nestalo za plného pátečního provozu v Brně a uprostřed křižovatky při odbočování vlevo ( motor nejede – posilovač řízení a posilovač brzd taky ne). Jen zázrakem se nic nestalo. Teď jezdím tím stylem, že plyn zapínám ručně asi tak po 8 až 10 km a při mírně přidaném plynu ( na volnoběh nebo v nízkých otáčkách to vždy chcípne) a stejně auto sebou trhne. Musím s autem jezdit jen já, protože přítelkyní auto chcíplo při jízdě z kopce a měla z toho docela šok ( omezená funkce brzd a posilovače …. no ubrzdila a uřídila to ale jen tak tak)od té doby odmítá jezdit. Na mou telefonickou stížnost odpověděli,, no to vám nezjistíme pane, to není závada pokud to udělá jen jednou za den nebo dvakrát. To máte jako s televizí, když se vám nezapne napoprvé ale až napodruhé tak to není taky závada. Pokud to nebude dělat pořád tak my to nezjistíme a nejlepší by bylo kdyby jste vypozoroval kdy to dělá a pak k nám přijel předvést tu závadu tady před naším technikem ,, . Chtěl jsem se zeptat jestli s takovým chováním auta máte nějaké zkušenosti nebo popřípadě radu co by to mohlo být. Děkuji Jozef Horňáček V autě je namontován systém STAG4 , řídící jednotka E8-67R-014903, reduktor E8-67R-014066, vstřiky E4-67R-010104, filtr E20-67R-010663, přípojka dálk. plnění E8-67R-011546, plynotěsná schránka E20-67R-010368 vše výrobní číslo 460019, nádrž GZWM v.č. 00017 – komponenty byly dodány vaší firmou do Brna firmě LPG Servis (ww.lpgservis.cz).
16.2.2011 8:02:38
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Stag 4 - problém škubání vozu
Dobrý den pane Horňáček. Váš problém se škubáním vozu jsem teď ráno konzultoval s majitelem montážní firmy, která zástavbu provedla. Bylo mi sděleno, že jste na pátek objednán na opravu. Doporučil jsem mu upravit parametry nastavení předvstřiku pro Mazdu . Nicméně, problém škubání může mít více příčin a bez důkladné diagnostiky nelze přesně stanovit další postup opravy. Navíc, z vašeho popisu závady, se jedná o sporadickou chybu, tedy nic trvalého. Tyto závady se hledají a odstraňují nejhůře. Nelze vyloučit ani závadu na motoru. Škubání za nižších teplot mohou způsobovat také svíčky a kabely. Neobstojí tvrzení, že je na benzín vše v pořádku! Plyn má vyšší oktanové číslo a je náročnější na zapalovací systém. Doporučuji tedy v první řadě vyměnit svíčky (nejlépe na jednopackové) a pak provést novou autokalibraci s následným programováním na silnici v dynamickém režimu. S pozdravem Ing.Pataky - technik

15.2.2011 9:02:57
Jméno: P. Fitl Předmět: STAG 300-6 problémy
Vozidlo je jeep grand cherokee ZJ 4L. Řadový šestiválec, obsah 4L, výkon 132 kW. Na LPG najeto cca 8000 km. Před montáží LPG měněny svíčky, zapalovací kabely, víčko a palec rozdělovače a vzduchový filtr (vše pouze preventivně). Na benzín to jezdí bez nejmenšího problému. Reduktor je tomasetto AT-09 Arctic. Jednotka Stag 300-6 . S pozdravem P. Fitl
15.2.2011 9:57:31
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: STAG 300-6 problémy
Zástavba zařízení LPG do vozidla Jeep Grand Cherokee ZJ 4L se systémem STAG 300 je pro naši firmu a naše vyškolené partnery zcela bezproblémová. Ve vašem dotazu je hodně nepřesností z důvodu neznalosti systému. To je zcela pochopitelné, vás jako zákazníka nemusí zajímat hodnoty nastavení parametrů a proto doporučuji, aby mě kontaktovala montážní firma. Pokud chcete závadu vyřešit (a to chcete určitě zcela jistě) potřebuji on-line nasnímat a zkontrolovat nastavení parametrů, popsat mapu benzínu a plynu, stav nastavení koeficientu (množnik), rozptyl korekcí OBD benzín-plyn atd. Tyto informace mi vy neposkytnete. S pozdravem Ing.Pataky - technik

15.2.2011 7:38:40
Jméno: P. Fitl Předmět: STAG 300-6 problémy
Vážený pane inženýre. Nechal jsem si namontovat systém stag 300, bohužel né přímo od Vaší firmy. Zejména za chladného počasí auto při jízdě na plyn v krizových situacích (předjíždění, rychlé zařazení do provozu) ztrácí výkon a začne cukat. Zajel jsem s tím tedy do servisu, kde vše bylo vyřešeno nastavením meze provozní teploty plynného LPG na -19°C. Auto však cuká dále, dokonce se začala rozsvěcet kontrolka motoru. Po telefonu mě bylo řečeno, že je to prý tím že systém stag neumí delší dobu vstřiku LPG než 25 ms a že pak zapíná benzínové vstřiky. V oficiálním návodu k systému stag však není o 25 ms ani zmínka. Při montáži jsem si přál aby se při provozu odpojovalo benzínové čerpadlo a bylo mě řečeno, že v tom není vůbec problém (pokud se ale zapínají bezínové vstřiky tak v tom ale problém bude). Provozní teplota reduktoru se pohybuje v mezích od max 65°C do min 40°C. Teplota plynného LPG klesá za provozu až pod nulu. Nemůže takto nízká teplota plynu poškozovat vstřikovače? Jaká by měla být provozní teplota reduktoru a jaká minimální teplota plynného LPG? Nemůže to způsobovat poddimenzovaný reduktor? S pozdravem a díky P. Fitl
15.2.2011 8:09:51
Jméno: A Předmět: RE: STAG 300-6 problémy
Dobrý den pane Fitl. Doplňte svůj dotaz o typ/obsah/výkon, počet najetých km na LPG, provedené opravy a pravidelný servis vašeho vozidla, dále pak o typ zařízení STAG (300, 300+,300 Premium) a typ reduktoru. Ing.Pataky

14.2.2011 19:42:25
Jméno: Jan Gasmar Předmět: Funguje to?
Funguje to tu?
15.2.2011 5:36:17
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Funguje to?
Koukněte na data a hodiny dotazů a odpovědí !!!!

13.2.2011 20:21:48
Jméno: Vít Müller Předmět: přestavba naLPG
Dobrý den pane Pataky, před nadávnem byl u Vás na revizi můj kamarád a ptal se Vás (ne Vás osobně) na přestavění jistého vozu Citroen XM. I přes to, že mám na Vás (jako firmu) skvělé reference, tak mi kamarád nepřivezl uspokojivé zprávy. Prý byste jako firma do této přestavby ani nešli, kvůli stavu motoru, mimojiné ten je skvělý. I přes toto bych se rád osobně zeptal, jaký byste do tohoto vozu dal typ LPG zařízení, jaké komponenty a hrubý odhad ceny. Je to již motor se vstřikováním, ale nepovím Vám, jestli přímím,nebo jak. Soused automechanik mi řekl, že to je podobné jako u felicie,ale nevím. Mám sice dobré reference i na další firmy,které se zabývají přestavbami LPG, ale jelikož jsem Vimperák,chtěl bych dát šanci Vám. Přece nabudu dávat peníze brňákům, když je mohu dát strakoňákům... Velice Vám děkuji za odpověď. S pozdravem V.Müller. PS:Citroen XM, 3.0 24V,r.v. 1992, tach. cca 200000 km.
14.2.2011 7:58:25
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: přestavba naLPG
Dobrý den pane Müller. Váš dotaz je upřímný a moje odpověď bude upřímná taky. Potvrzuji slova patrně vedoucího provozu, že zástavba zařízení LPG do Vašeho vozidla je velice problematická. Naše firma si zakládá na tom, že námi provedené zástavby LPG fungují zcela správně a bezchybně. U Vašeho vozidla máme určité pochybnosti. Nezpochybňuji vaše laické hodnocení téměř 20-ti letého Citroenu s najetými 200 tisíci (??) kilometry, ale pro správnou funkci sekvenčního (i klasického) zařízení LPG je nutný bezchybný stav zapalovací soustavy, tzn. svíček, kabelů, cívek atd. A nejedná se jenom o momentální stav. Alibisticky se vyhnu i doporučení vhodného zařízení, ať se „brňáci“ rozhodnou samy. S pozdravem Ing.Pataky - technik

11.2.2011 14:24:40
Jméno: M. Horák Předmět: Lovato Smart
Dobrý den, pane Pataky, v září 2010 jsem se zde dotazoval ohledně mé montáže zařízení Lovato Easy Fast Smart do Fordu Mondeo, montáž p. Turek, Žabeň. Byly tam některé nejasnosti, že jsem chtěl Easy Fast a dostal odlehčený Smart, ale to už nechci řešit. Mám najeto cca 8 tis. km, prakticky bez problémů, jen možná požádám v montážnín dílně o doladění bohatosti směsi a spotřeby. Ale jinak docela spokojenost. Od té doby stále hledám zkušenosti s tímto systémem a musím říci, že jsem mnoho instalací Smart nenašel. I vy většinou na fóru doporučujete AC Stag nebo Landi Renzo. Je možné uvést, kolik instalací Lovato Easy Fast Smart jste např. v r. 2010 udělali ve vaší dílně nebo u vašich partnerů? Patří tento systém mezi doporučované nebo jsou vaše zkušenosti sporné? Děkuji za odpověď.
11.2.2011 15:22:40
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Lovato Smart
Dobrý den pane Horák. Jsem rád, že se nejasnosti kolem pochopení rozdílu mezi systémy Lovato vyjasnili. Je třeba si uvědomit, že na zařízení Lovato jsme získali akreditaci teprve něco málo před ½ rokem. Tomu odpovídá i počet realizovaných montáží. Zařízení Lovato je rozšířením naši nabídky o „itala“ (na základě požadavků od zákazníků) To co umí Lovato, umí i všechny „stagy“, nehledejte v tom nic jiného. Stagy jsou obecně o něco levnější než italská zařízení, ale v žádném případě nezaostávají hardwarem a ani softwarem od italských výrobků. Naopak, v některých parametrech předčí své předchůdce. Cenový rozdíl je třeba hledat v hospodářském a politickém rozdílu zemí, kde se výrobní závody nachází. Máme výborné zkušenosti se zařízeními firem AC Gas (STAG) i Lovato. S pozdravem Ing.Pataky - technik

10.2.2011 17:44:50
Jméno: Jaroslav Labounek Předmět: Montáž LPG
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jakého výrobce lpg zařízení by jste doporučil na montáž sekvence do vozu VW T5 3.2 173kW a jaká by byla cena v případě, že bych se rozhodl pro montáž od Vaší firmy. O velikosti nádrže jsem zatím nepřemýšlel, ale čím větší, tím lepší. Děkuji za odpověď
11.2.2011 8:18:22
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Montáž LPG
Dobrý den pane Labounek. Kdybych uvedl konkrétního výrobce, ostatní by se mohli urazit…ale není ani tak důležitý výrobce, jako kvalita a vhodnost zařízení. Naše firma je v České Republice akreditovaným nebo výhradním zástupcem renomovaných firem BRC, Landi Renzo, Ac.A.S., AEB,Lovato, Autronic atd. Doporučuji vícebodové sekvenční vstřikování vybaveného autoadaptivitou a s možností úpravy směsi v celém rozsahu otáček. Provedení zástavby LPG do VW T5 3.2 je mechanicky náročná záležitost a vyžaduje přítomnost vozidla 3 dny. (varuji vás před zjednodušením) Zástavba s toroidní nádrží stojí 40.000 Kč včetně DPH. Po závazné objednávce lze získat bonusovou slevu. S pozdravem Ing. Pataky - technik


<5x<   <<     <1> || <248>  <249>  <250>  <251>  <252> ||  <261>     >>   >5x>  

Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací