Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG - Laguna na LPG


16.2.2011 17:29:09
Jméno: Miloslav Klein Předmět: Laguna na LPG
Dobrý den, před asi 10 lety jsem se ve vaší firmě ptal na LPG pohon do mého Renaultu Laguna, 1,8l, 66kW. Tenkrát to bylo problematické cenou, technologií a jestli si dobře pamatuji, i nutností individuálního otypování a tím i další velkou částkou. Nyní mám také Lagunu, r.v. 2006, 2l, typ motoru F4R 6 7, 99kW/5500 ot., najeto mám 40 000km a chtěl bych si ji ještě dlouho nechat. Pročetl jsem si váš krásně přehledný web a též i fórum, kde velmi kvalifikovaně a bez nějakého vyhcvalování hodnotíte dotazy na přestavby. Poněvadž jsem na něm zpětně asi do května 2010 žádný dotaz na Lagunu nezaregistroval, dovolím se Vás zeptat na případnou přestavbu pár dotazů. 1) Existují nějaké problémy při přestavbě, jaký typ a výrobce máte odzkoušen a který byste mi doporučoval? 2) Jaká by byla cena? 3) Dočetl jsem se o domazávání plynu pro ochranu sedel ventilů, doporučujete ho nebo je to u tohoto motoru zbytečné? 4) Jaká maxiimální velikost toroidní nádrže se vejde místo rezervy R16 205x55mm? 5) Jak dlouhá je "čekací doba" na přestavbu? Protože bych raději svěřil práci vaší renomované firmě než případným konkurentům v ČB, kam to mám sice blíž, ale 60km k vám si rád dojedu. 6) Co je třeba udělat na STK? Zápis do TP a kolik to stojí? Vím, že Laguny jsou podle žebříčku TÜV velmi poruchové, ale já mám celkem bezproblémový provoz (tu původní má dcera) a jsem s nimi velmi spokojen. Děkuji za přečtení mého dlouhého dopisu a předem děkuji za odpovědi, které mi v rozhodování jistě pomohou. S pozdravem M.K.
16.2.2011 23:03:34
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Laguna na LPG

Dobrý den pane Klein. Úvodem bych se chtěl poděkovat za slova uznání k našemu webu a kvalifikovanému fóru. Moc nás to těší a ještě jednou děkujeme. Máte pravdu, před několika lety bylo málo vozidel schválených jako tzv. typovky a museli se dělat individuální emisní testy. To velice prodražovalo cenu zástavby na LPG. Dnes už je situace zcela jiná. Naše firma je dnes schopna prakticky „přestavět“ jakýkoli typ vozidla na alternativní pohon LPG bez dalších výdajů za schvalovací proces. Zástavbu LPG do vozidla Renault Laguna 2.0 99kW , u naší firmy a našich akreditovaných partnerů, lze považovat za standardní montážní úkon bez mimořádných problémů. Moje odpovědi na Vaše dotazy, budou tedy mít pro vás spíše informativní a poučný charakter: 1./ Jak jsem se již zmínil, na základě zkušeností z desítek montáží vašeho typu vozidla, nepředpokládám žádné problémy při přestavbě. Doporučuji vícebodové sekvenční vstřikování s autoadaptivitou, tedy schopností systému LPG přizpůsobit se změnám vstupních parametrů od řídící jednotky benzínu, čidel atd. vlivem stárnutí a opotřebení motoru. Dále pak s možností úpravy směsi LPG/vzduch (možnost úpravy doby vstřiků) v celém rozsahu otáček. Tyto dvě důležité vlastnosti (mimo dalších) pokrývá několik zařízení od různých výrobců kterých jsme výhradními nebo akreditovanými dovozci pro Českou Republiku. Nejvíce osvědčený systém ( i nejvíce používaný ) je z našeho hlediska systém STAG 300 Plus. 2./ Cena zástavby je u naší firmy včetně toroidní nádrže 28.000 Kč včetně DPH. Ale po závazné objednávce Vás určitě mile překvapíme výrazným slevovým bonusem. 3./ Přimazávání sedel ventilů jednoznačně doporučuji, montujeme ho za příplatek 1500 Kč včetně DPH. O přimazávání se více dozvíte ZDE. 4./Počítejte s toroidní nádrží o objemu cca 53 litrů. 5./ V současné době je čekací doba cca týden-dva.6./ Nic, zápis o zástavbě provedeme my do velkého TP a vy na dopravním oddělení MÚ za poplatek 50-100 Kč vyměníte malý TP se zápisem o povolení používání alternativního pohonu. Snad jsem vám trochu pomohl v orientaci. Rádi Vás u nás uvítáme. S pozdravem Ing. Pataky - technik




Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací