Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG - LPG v R. Thalia


19.2.2011 21:28:05
Jméno: Mojmír Machač Předmět: LPG v R. Thalia
Po uplynutí záruční doby na Renault Thalia 1200 ccm3 jsem nechal namontovat Lpg zařízení Lovato EASY FAST, a těšil jsem se jak budu levně jezdit. Každý, kdo měl s plynem nějaké zkušenosti pěl pouze chválu. pominu to, že jsem měl auto v servisu týden, protože nějak nemohli nastavit potřebné parametry, ale i poté auto zlobí a jezdím s ním jen já, protože s ním nikdo nechce jezdit. Největší problém je, že špatně startuje se studeným motorem. po nastartování vyběhnou otáky asi na1500 ot/min, ale hned spadnou a auto zhasne.Pomalu se to zlepšuje, až asi po 5 minutách mohu jet. Dá se říct, čím větší zima, tím horší start. Občas byl při startu cítit plyn z výfuku. Vím, že startuji na benzín, ale před montáží s ním nebyl sebemenší problém. I za provozu jsou menší problémy. Při volnoběhu občas zhasne, což je nemilé hlavně na křižovatce, když se potřebuji rychle rozjet. Toto může být způsobeno tím, že při sešlápnutí plynu se otáčky nejdřív sníží a teprve potom se zvýší. Velmi mě to trápí a zatím jsem z plynu hodně rozčarovaný. Už jsem slyšel teorie, že se plyn pro maloobjemová auta nehodí, že s ním špatně jezdím ( řidičák mám "jen" 30 let) apod. Byl jsem i na diagnostice v Renaultu, kde našli špatné zapalování na 1 válci, jsou vyměněné svíčky. Zkusili dát i jiný kabel a cívku, ale je to stále stejné. Ještě prý vymění vstřik a seřídí ventily a potm už nevím. Bohužel jsem na toto forum přišel až dnes a nevím, jaké zkušenosti má servis, kde zařízení montovali, ale v Ústí nadLabem jsem našel jediný autoservis, kde se plynem zabývají. Budu vděčný za jakoukoliv informaci, která by mě těchto problémů zbavila. Děkuji M.Machač
20.2.2011 11:47:49
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: LPG v R. Thalia
Dobrý den pane Machač. Vyjmenoval jste zde několik závad, které při sebelepší snaze bez diagnostiky nelze kvalifikovaně řešit - určit postup opravy. V rámci záruky máte právo po montážní firmě požadovat bezplatné odstranění závad. Pokud tak neučiní, postupujte podle obchodního zákoníku i za cenu demontáže a vrácení peněz. My nemáme smluvního partnera v Ústí nad Labem. Na případnou opravu nebo novou montáž Vás odkazuji na seznam našich partnerů v partnerské síti. S pozdravem Ing.Pataky - technik


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací