Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG - Vedro vs LPG


25.7.2023 15:34:55
Jméno: Ivan Předmět: Vedro vs LPG
Dobrý den,
mám následující (letitý) problém: zejména za vysokých teplot se stává provoz na LPG téměř nemožný. Auto nejde do otáček, nemá výkon, škube, někdy mám "omezovač" na 4000 rpm. Přes 4000 se na LPG prostě nedostanu. Mám Sandero 2011 1,6 8v 62 kW Euro 5 (K7M800), přestavba 2012. Systém Magic III, reduktor Compact. Chová se to takto již od přestavby. Zpočátku řešeno s autorem přestavby, bezvýsledně, dále "všude možně". Historicky pomohlo jedině jezdit na benzín. Vyzkoušeno: měnit cívku, zap. kabely, svíčky, seřizovat ventily, čistit škrtící klapku, vyměnit lambda sondu, plynové i benzínové vstřiky, samozřejmně měnit filtry plynné i kapalné fáze. Vše několikát samostatně i naráz. Krátkodobě pomohlo vždy tak na 200 km "smazání adaptací." Pak auto jelo výborně - těch 200 km. Na čtečce OBD II nic nenalezeno, 0 chyb. Jako teoretickou příčinu jsem ze zoufalství tipoval vysypaný kat, ale to se nedá ověřit a nový stojí víc jak celé auto. Jako další příčiny mě napadá EURO 5 nebo špatně udělaná přestavba s nevhodnými komponenty. Jinak už prostě nevím. Máte prosím nějaký tip, nějakou blbost, kterou by to mohlo být? Než půjde auto do šmelcu, chtěl bych na to přijít. Díky moc.
31.7.2023 9:55:48
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Vedro vs LPG
Dobrý den, pokud by byl vysypaný katalyzátor, svítila by kontrolka motoru. Vzhledem k tomu, že vůz po smazání autoadaptací jezdil nějakou dobu dobře typoval bych, že závada bude souviset s bohatostí směsi LPG, ta může být ovlivněna některým špatně fungujícím snímačem LPG . Navštivte proto plynaře s dobrými referencemi, který zkontroluje, zda je LPG systém namontován správně, zda všechny komponenty LPG soustavy fungují správně a zkontroluje nastavení plynové mapy.


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací