Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí




Diskuzní fórum LPG/CNG - Jak může provoz na CNG zničit katalyzátor?


13.12.2023 2:33:26
Jméno: Robert Šmid Předmět: Jak může provoz na CNG zničit katalyzátor?
Ještě jsem nezmínil, že ve voze je podtlakový systém přimazávání ventilů. Nemohlo udělat problém špatné nastavení přimazávání? Že by šlo do motoru hodně aditiva? Klapka motoru a vnitřní prostor byli silně znečištěny karbonem a mastnotou. Klapku jsem vyčistil ultrazvukem a sprejem k tomu určeným, air box jsem vytřel. Tolik doplnění mého předchozímu dotazu.
13.12.2023 8:12:47
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Jak může provoz na CNG zničit katalyzátor?
Dobrý den, píšete, že motor neběžel pravidelně ani na benzín ani na CNG. K poškození katalyzátoru mohlo dojít vlivem špatného složení palivové směsi. Pokud je palivová směs bohatá může vniknout do katalyzátoru kde dohoří, čímž dojde ke zvýšení teploty katalyzátoru a jeho zničení. Nicméně je třeba vzít v potaz i to, že i životnost katalyzátoru je omezena. Aby se minimalizovalo riziko poškození katalyzátoru je třeba, aby všechny komponenty podílející se na tvorbě palivové směsi fungovaly bezvadně. Jedná se zejména o palivovou soustavu benzínu i LPG/CNG, zapalovací soustavu a soustavu dodávání vzduchu. V prvé řadě bych doporučil vyřešit bezvadný chod motoru na benzín a teprve pak se zaměřit na CNG systém včetně kontroly plynové mapy.


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací