Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí




Diskuzní fórum LPG/CNG - Dotaz na správnost instalace LPG


1.1.2024 21:30:39
Jméno: Jiří Předmět: Dotaz na správnost instalace LPG
Dobrý den.
Mám Jeep Grand cherokee 5,7 Hemi,12 let provoz na lpg.
ECU Magic 4 Plus,vstřikovače Hana 2,4ohm.
Problém v chodu motoru.Na benzin jakž takž - mohlo by být hladší - dlouhodobé adaptace na bank2 + 17.Problém s prohnutými svody,kde se do katu přisává kyslík.Vím o tom,budu řešit.Měnila se nádž,filtry.Na vstřikovačích plynu najeto cca 120kkm.Vstřikovače jsou na motoru naležato,asi není dobře.Zadařilo se mi smazat nastavení jednotky a zároveň přijít o uložené nastavení.V nastavení HW je možno použít vstřikovače Hana o impedanci max 1,9 Ohm,já jsem naměřil 2,4 Ohm.Ostatní hodnoty sedí.Nevím,jak velký je to problém,ale při autokalibraci vstřikovačů mi to vyhodí hlášku o výměně vstřikovačů.Další problém,se kterým si nevím rady je ten,že fyzické osazení vstřiků nesedí s časováním mého motoru,kde bank 1 má pořadí 1537,lpg vstřikovače jsou ale na tuto řadu osazeny 1234 a u bank 2,kde jsou válce 2468 ,jsou osazeny lpg vstřikovači 5678.Než začnu řešit problém s kvalitou lpg vstřiků,můžete mi potvdit,zda je taková montáž možná?Děkuji za radu.
2.1.2024 10:55:23
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Dotaz na správnost instalace LPG
Dobrý den, vstřikovačů Hana je více druhů lišících se označením, barvou i impedancí. Výrobce vstřikovačů Hana uvádí impedanci 1,9 Ohm u verze H2002 označené jako Gold.. Co se pořadí válců týká, pak některé systémy umožňují změnit pořadí válců v software. Systémy Magic nemontujeme, proto nevím, zda to umožňuje. Pro bezvadný provoz na LPG je zapotřebí, aby vozidlo jezdilo bez problémů na benzín. Kontrolu i nastavení LPG systému doporučuji svěřit odbornému servisu.


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací