Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG - LPG v zimě


11.1.2024 15:41:53
Jméno: Marcel Předmět: LPG v zimě
Dobrý den, chtel bych se zeptat na spotřebu benzínu u auta prestavene na LPG teď v zimě když se rano klidně -10°C. Jezdím do práce cca 15km, v létě jsem téměř neporozoval spotřebu benzínu, ale teď mi ručička palivomeru klesá jako divá. Ukazatel plynu normálně ukazuje že je auto prepnute a vždy slyším i cvaknuti ventilu v nádrži. Spotřeba mi stoupla na budíku z 10l na 11l což v takových mrazech chápu, ale podle palivomeru je úbytek na trasu do práce a domů podobný jako když jsem jezdil čistě na benzín. Je normální že v zimě je o tolik větší spotřeba benzínu než v létě?

auto: Seat toledo 1.8T AUQ LPG systém magic 3
12.1.2024 7:15:49
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG v zimě
Dobrý den, ve Vašem případě se vstřikuje LPG v plynné fázi do sání před sací ventily. K přeměně LPG z kapalné fáze, která je v nádrži, na plynnou fázi dochází ve výparníku (reduktoru), který je vyhříván chladící kapalinou. Plynová řídící jednotka přepne na LPG v momentu, kdy výparník dosáhne teploty, která zabezpečí přeměnu kapalné fáze na plynnou fázi LPG (obvykle je tato teplota nastavena na 35-40o C. Do té doby motor spotřebovává benzín a vstřikovaní směs je mnohem bohatší než u motoru zahřátého na provozní teplotu. V zimě je třeba pro ohřátí výparníku překonat větší tepelný rozdíl, tudíž přepnutí trvá déle a spotřeba benzínu je tudíž vyšší.


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací