Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí




Diskuzní fórum LPG/CNG - LPG - vibrace motoru, vadné vstřiky?


15.6.2024 21:25:32
Jméno: David Předmět: LPG - vibrace motoru, vadné vstřiky?
Dobrý den, Dacia Logan II 2014 1.2, tovární Landi Renzo, najeto 120 tisíc km. Párkrát za poslední rok mi problikla žlutá kontrolka motoru, přes OBD jsem vyčetl P1305 a P1314. Motor má na volnoběh někdy větší vibrace. Vyměnil jsem svíčky, kabely a cívku, kontrolka už sice nebliká, ale na volno hlavně za studena vibruje motor pořád víc než by měl, vidím to na řadící páce a cítím na volantu. Když se připojím přes Plus Max Re na ŘJ LPG, vidím na volnoběh okamžitý pokles lambda control correction až někam k -14% (v otáčkách hodnoty okolo 0%) a také otevírací čas vstřikovačů LPG je soustavně kratší než u benzinových vstřiků (měly by být delší). Hodnoty LPG Adaptivity jsou ještě v normě. Při přepnutí na benzín je motor hned klidnější. Zbývá podezření na vstřikovače (buď částečně ucpané nebo už špatné pružiny?) nebo vůli ventilů. Má cenu vstřikovače otestovat nebo rovnou s ohledem na nájezd vyměnit? Vzhledem k tovární zamknuté jednotce nejde nejspíš použít jiné vstřikovače než originální LPG Landi Renzo MED GI 25-20. Předem děkuji za Váš názor.
17.6.2024 7:33:43
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG - vibrace motoru, vadné vstřiky?
Dobrý den, vstřikovače bude třeba vyměnit. Je třeba použít originální vstřikovače.


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací